Czym są komputery panelowe?

komputery paneloweKomputer panelowy, to nic innego jak klasyczny komputer z dodatkowym zintegrowanym wyświetlaczem dotykowym. Obecnie komputery panelowe, najczęściej utożsamiane są właśnie z monitorami dotykowymi, ponieważ doskonale łączą w sobie funkcjonalność zwykłego komputera i monitora.

Komputery panelowe najczęściej wykorzystywane są jako terminale operatorskie lub jako klasyczne stacje robocze.

Rodzaje komputerów panelowych

Komputery panelowe to stosunkowo duża rodzina urządzeń elektronicznych i możemy wymienić tutaj bardzo wiele różnych rozwiązań technologicznych. Na rynku możemy spotkać między innymi panele bezwentylatorowe (w których to identycznie jak w przypadku komputerów kompaktowych obudowa pełni rolę radiatora), jak i również rozwiązania z wentylatorami (w których z kolei chłodzenie odbywa się za pomocą specjalnych wentylatorów umieszczonych na procesorze lub w obudowie) - http://itouchsystem.pl/komputery-panelowe-budowa-zastosowanie-informacje/

Monitor dotykowy w komputerach panelowych

Jeżeli chodzi o same ekrany dotykowe, to na półkach sklepowych i w Internecie możemy znaleźć komputery panelowe z wieloma różnymi modelami ekranów dotykowych. Obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się oczywiście ekrany dotykowe rezystancyjne, ultradźwiękowe oraz nowoczesne ekrany na podczerwień.

O czym należy pamiętać kupując komputery panelowe

Najbardziej wymagający klienci powinni rozglądać się za komputerami panelowymi, które charakteryzują się bardzo wysoką ochroną przed wodą i pyłem. Nasz monitor dotykowy powinien być odporny również na zarysowania, dlatego też warto rozglądać się za modelami o twardości 7H. Kupując swój pierwszy komputer panelowy należy zwracać szczególną uwagę również na przekątną ekranu oraz możliwość zabudowania lub montażu panelu w specjalnych szafach. Bardzo dużą liczba klientów inwestując w wysokiej klasy urządzenia panelowe, sporo uwagi zwraca także na stopień ochrony IP, zwłaszcza jak komputery mają być wykorzystywane do bardzo poufnych zadań. Kupując nowoczesne komputery panelowe w pierwszej kolejności należy pamiętać o ty, że bardzo często IP podawane jest wyłącznie dla frontu naszego komputera. Istnieją oczywiście na naszym rynku również i takie panele, które gwarantują nam odpowiednią ochronę IP z każdej strony, jednak znalezienie takich modeli jest naprawdę bardzo trudne.

Komputer przemysłowy dla najbardziej wymagających klientów

Komputery panelowe obok komputerów jednopłytkowych i kompaktowych, to niewątpliwie jedne z najmocniejszych komputerów przemysłowych, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Urządzenia tego typu sprawdzą się we wszystkich specjalistycznych zadaniach, dlatego też jeżeli poszukują Państwo niezawodnych jednostek dedykowanych do aplikacji militarnych lub medycznych, to warto poważnie zastanowić się właśnie nad zakupem komputerów panelowych. Na naszym rynku dostępne są już modele, które są w stanie stabilnie pracować na maksymalnych obrotach w temperaturach od -20 do 75°C. Oczywiście producenci komputerów panelowych oferują nie tylko urządzenia do zadań specjalnych, ale również wysokiej klasy sprzęt do ogólnego przeznaczenia.

itouchsystem.pl