Nowoczesne systemy przyzywowe przywoławcze

Systemy przyzywowe-przywoławczeSystemem przywoławczym lub przyzywowym określamy system, którego celem jest ułatwienie komunikacji w wielu firmach, placówkach czy instytucjach.

Dzięki zastosowaniu systemów przyzywowych możliwe jest szybszy przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi sektorami czy działami. Ich zastosowanie jest szczególnie popularne w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia.

Zastosowanie systemów przyzywowych

Wykorzystuje się je również w domach opieki, domach pomocy społecznej, więziennictwie czy w sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych. Wzywanie personelu jest, dzięki zastosowaniu systemu przywoławczego, o wiele szybsze i prostsze. Poza swoją oczywistą funkcją, systemy przywoławcze mogą spełniać również szereg innych zadań.

Rolą tych systemów może być między innymi sterowanie oświetlenie lub zdalne sterowanie sprzętem RTV, w tym telewizorami. Za pomocą systemów przywoławczych możliwe jest również przeprowadzanie nowoczesnej komunikacji głosowej czy odbieralnie stacji radiowych. Poza tym, systemy te służyć mogą do wykonywania połączeń telefonicznych wewnętrznych.

Inteligentne systemy przyzywowe

Nowoczesne systemy przywoławcze z pewnością zasługują na miano inteligentnych, doskonale wpisując się w wymagania współczesnych użytkowników. Nadawanie wezwań jest sygnalizowane poprzez zapalanie się konkretnych przycisków z odpowiednimi kolorami. Wyświetlany może być zarówno numer pokoju lub sali, jak i nawet łóżka, z którego dokonano zgłoszenia. Dzięki temu personel dokładni wie, kto w danej chwili potrzebuje pomocy. Ponadto, możliwe jest zamontowanie specjalnych wyświetlaczy również na korytarzach, co daje możliwość wezwania pomocy praktycznie z każdego miejsca w szpitalu czy ośrodku sanatoryjnym.

Dzięki wygodnym modułom z wyświetlaczami LCD można swobodnie przeglądać poszczególne wezwania. W wielu systemach stosuje się już centralki z głośnikami, co pozwala na sprawniejsze komunikowanie się personelu, przekładające się na zwiększenie efektywności pracy w danej placówce czy instytucji. Dobór systemu przyzywowego uzależniony jest od potrzeb danego miejsca. Na rynku dostępne są bowiem systemy do niewielkich klinik czy innych placówek, jak również systemy, sprawdzające się w dużych szpitalach czy obiektach sanatoryjnych.

Produkcja i dystrybucja systemów przywoławczych - www.schima.pl